×
TALAS BELEDİYESİ’NDEN 2023 ESNAFA 2023 MAVİ LADİN

Talas Belediyesi, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde 2023 esnafa 2023 mavi ladin ağacı hediye etti.

Belediye önünde düzenlenen programda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, daha yeşil bir Talas için çok büyük gayret sarfettiklerini ifade ederek, “Şimdiye kadar 110 bin ağaç dikimi yaptık. Millet Bahçesi, Zincidere Mesire Alanı ve Ali Dağı Füniküler Hattı başta olmak üzere ilçemizdeki tüm uygun alanlara 2022 yılında da 220 bin ağaç dikmeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte Talas’ta yaşayan hemşehrilerimizi de yeşil alan çalışmalarımıza dahil etmek istedik. Bu kapsamda Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’e ithafen 2023 adet mavi ladin ağacını esnaf kardeşlerimize hediye ediyoruz. Her bir ağacı işyerlerine tek tek teslim edeceğiz. Onlar da uygun gördükleri yerlere dikecekler” dedi.

KİŞİ BAŞINA 10.5 M² YEŞİL ALAN

Talas’ta kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10.5 m²’ye çıkarttıklarını ifade eden Başkan Yalçın “Son 2,5 yılda 27 yeni park yapıp 6 eski parkı da yeniledik. Kavşak ve refüj gibi alanları da dahil edersek yaklaşık 200 bin m² daha yeşil alanı ilçemize kazandırdık. Böylece Talas’ta kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10.5 m²’ye ulaştı. Bundan sonra da daha yeşil bir Talas için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞKAN VE EKİBİNE TEŞEKKÜR

Programda söz alan Talas Belediyesi meclis üyeleri Murat İlhan ve Kerem Özden de Talas Belediyesi’nin yeşil alan ve ağaçlandırmaya büyük önem verdiğine dikkat çekerek yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Yalçın ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Atatürk Bulvarı’na çıkan Başkan Yalçın ve beraberindekiler, burada bulunan esnaflara mavi ladin ağacı hediye etti. Bununla birlikte Talas’ın değişik noktalarına dağılan 12 ekip ilçede faaliyet gösteren toplam 2023 esnafa ağaçlarını ulaştırdı.


Son Düzenleme Tarihi : 11 Kasım 2021 12:12