×
Başkan
Mustafa YALÇIN
Mustafa YALÇIN
Başkan
1962 yılında Kayseri’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 1983 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 10 yıl öğretmen olarak çalıştıktan sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne KAYSU (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak göreve başladı.

Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekilliğinde bulunduktan sonra 1997-1999 yılları arasında KAYSU Genel Müdürlüğünü yürüten Mustafa YALÇIN,  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik Görevlerini Üstlenmiştir.  2019 Yerel seçimleri sonucunda TALAS Belediye Başkanı seçilmiştir.
Başkan'dan
Kıymetli hemşehrilerim
Saygıdeğer Talaslıların teveccühü ile yüklendiğimiz Talas Belediye başkanlığında 2. yılımızı doldurduk. Bu iki yılda Talasımızı daha iyi noktalara getirecek hizmet ve yatırımların peşinde olduk. Hizmet dolu, proje ve yatırım dolu 2 yıl geçirdik. Prensibimiz ‘güzel iş yapmak, işlerimizi güzel yapmak’ oldu. Bunun neticesinde de Talas hızla gelişen, şehircilik, altyapı, sosyal donatı ve sosyal-kültürel etkinlikler yönünden parmakla gösterilen bir ilçe haline geldi.

Belediye Mahallemizde uygulamasıyla başlayan hamleyle kırsal mahallelerin sorunlarını giderdik. Ayrıca sosyal tesisler kazandırdık, doğalgaz ulaştırdık. Kurulan güçlü tarım makineleri parkıyla tarıma destek sağladık, üretimin daha kolay, daha verimli ve daha az maliyetle gerçekleştirilmesine kapı açtık. 31 ton bakliyat tohumu desteği sağlayarak boş kalan tarım arazilerini değerlendirdik.

Buna paralel olarak şehir merkezinde de hızlı bir değişim ve gelişim yaşandı. Yeşil alanda, yol, asfalt, kaldırım ve refüj çalışmalarında rekorlar kırarken eğitimde, sosyal ve sportif alanda hem yeni tesisler yaptık hem de çok önemli etkinliklere imza attık. 

Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane, Hayır Çarşısı, Talas Sanat Galerisi, Pati Evi, Pati Yolu, okullar, camiler, Kur’an kursları, aile sağlığı merkezleri, makine parkının güçlendirilmesi gibi önemli tesisleri ve yatırımları ilçemize kazandırdık. 
Uzaktan eğitimden yararlanamayan Talaslı öğrencilere 1000 tablet armağanı, Altın Çınar Film Festivali, Açık Havada Sinema Günleri, Antika Pazarı, Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı, Sporcu Fabrikası, online sohbetler, tiyatro gösterileri yine bu dönemde öne çıkan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden bazıları olarak akıllarda yer etti.   

Tüm dünyayı etkisine alan pandemi sürecinde hem hizmet ve yatırımları hız kesmeden sürdürürken hem de koronavirüsle mücadelede başarılı bir performans sergiledik. Bir yanda koruyucu ve önleyici tedbirler kapsamında ilçe genelinde temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları yaptık bir yandan da ilçe sakinlerinin moral motivasyonlarını artırıcı programlar düzenledik.

2021 Yatırımlar Yılı Olacak
Bunlarla birlikte Talas’a değer katacak önemli proje ve yatırımlarda da çok önemli gelişmeler kaydettik. Talas Millet Bahçesi ve Zincidere Göleti Mesire Alanı’nın tahsisi belediyemize geçti ve zaman kaybetmeden çalışmalara başladık. Ali Dağı Fünikiler Hattı için bu konuda tecrübe sahibi uluslararası firmalarla istişare görüşmelerimiz sürerken zemin etüdü çalışmalarını gerçekleştirdik. Ali Dağı 360 Sosyal Tesisimizi tamamlayarak hizmete sunduk. Harman Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde ilk ihaleyi yaptık ve çalışmalar başladı. Sözün özü dört bir koldan çalışmaya ve Talas’ı daha yaşanabilir bir yerleşim yeri yapmaya kararlıyız. 

İnşallah bundan sonrasında da yine güzel hizmetlerle, kalıcı yatırım ve tesislerle Talas’ı, yaşayanların keyif aldığı, huzur bulduğu bir şehir yapmaya gayret edeceğiz.

Hayata geçirilen bütün bu proje, yatırım ve hizmetlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan değerli meclis üyelerimize ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, Talaslı hemşehrilerime en içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.


Mustafa Yalçın
Talas Belediye Başkanı
Başkanın Ajandası
-
Mayıs - 2022
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Fotoğraflarla Başkan