×
BAŞKAN YALÇIN DESTEK OLDU, BİNA GÖREVLİLERİ DERNEK KURDU

Talas Belediyesi’nin destekleriyle bir süre önce kurulan Bina Görevlileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin açılışı gerçekleştirildi. Açılış programında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bina görevlilerinin korona ve deprem gibi olağanüstü durumlarda bile görevinin başında olduğuna dikkat çekti.

Mevlana Mahallesi Anayurt Caddesi üzerinde yer alan dernek önünde yapılan açılış programına, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı ve Bayar Özsoy ile AK Parti Talas İlçe Başkanı Mustafa Kiraz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BAŞKAN YALÇIN FAHRİ BAŞKANIMIZ”

Törende konuşmayı yapan Dernek Başkanı Erkan Aydın, derneğin 6 ay gibi kısa bir sürede hayata geçtiğini belirterek, kuruluş sürecinde Başkan Yalçın’ın kendilerine her türlü desteği sağladığının altını çizdi.

Dernek Başkanı Aydın konuşmasında Başkan Yalçın’ın desteklerine vurgu yaparak, “Bundan yaklaşık 6 ay önce 30 bina görevlisi olarak bir araya geldik. Bu konuda istişare yaptık ve dernek kurmaya karar verdik. Sonra da destek için Mustafa Yalçın başkanımız ile görüştük. Çok büyük katkıları oldu. Ne zaman kapısını çalsak bize kapısını açan ve maddi manevi yardımını esirgemeyen Başkan Yalçın’a çok teşekkür ediyorum. Bizim fahri başkanımız oldu.” dedi.

“BİNA GÖREVLİLERİ HER KOŞULDA GÖREVDE”

Daha sonra kürsüye gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, da sözlerine hem kendi haklarını savunmak hem de daha iyi hizmet üretebilmek için böyle bir adım atmalarından dolayı bina görevlilerini tebrik ederek başladı.

Bina görevlilerinin fedakarca çalıştıklarına dikkat çeken Başkan Yalçın, “Bina görevlilerimize ayrıca teşekkürüm var, korona döneminde herkes evine kapandı bina görevlilerimiz görevinin başındaydı. Depremde de bina görevlileri yine görevlerinin başındaydı. Bina görevlilerimiz bizim en iyi yardımcımız. Bütün arkadaşlarıma Allah kolaylık versin diyorum.” dedi.


Son Düzenleme Tarihi : 27 Mayıs 2023 16:57