×
Başkan
Mustafa YALÇIN
Mustafa YALÇIN
Başkan
1962 yılında Kayseri’de doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladıktan sonra 1983 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 10 yıl öğretmen olarak çalıştıktan sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne KAYSU (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak göreve başladı.

Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekilliğinde bulunduktan sonra 1997-1999 yılları arasında KAYSU Genel Müdürlüğünü yürüten Mustafa YALÇIN,  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik Görevlerini Üstlenmiştir.  2019 Yerel seçimleri sonucunda TALAS Belediye Başkanı seçilmiştir.
Başkan'dan

Söz Kıymetli hemşerilerim

Hizmet ve yatırım yönünden dolu dolu yıllar geçiriyoruz. Prensibimiz ‘güzel iş yapmak, işlerimizi güzel yapmak’ oldu. Bunun neticesinde de Talas hızla gelişen, şehircilik, altyapı, sosyal donatı ve sosyal-kültürel etkinlikler yönünden gıpta ile bakılan bir ilçe haline geldi.

Kırsal mahallelerimizde bir yandan tarım ve hayvancılığa yönelik 62 tonluk tohum yardımı ve tarım aletleri gibi desteklerimiz sürerken bir yandan daha yaşanabilir ortamlar oluşturmak amacıyla sosyal tesis, yol, çevre düzenlemesi, çocuk oyun grubu, mezarlık vs. gibi her biri kendi içinde ayrı önem arz eden tesis ve yatırımları hayata geçirdik.

Buna paralel olarak şehir merkezinde de değişmeden hızlı bir gelişim yaşandı. Yeşil alan, yol, asfalt, kaldırım ve refüj çalışmalarında rekorlar kırarken eğitimde, sosyal ve sportif alanda hem yeni tesisler yaptık hem de çok önemli etkinliklere imza attık.

Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane, Hayır Çarşısı, Talas Sanat Galerisi, Pati Evi, Pati Yolu, okullar, camiler, Kur’an kursları, aile sağlığı merkezleri, makine parkının güçlendirilmesi gibi önemli tesisleri ve yatırımları ilçemize kazandırdık.

Ali Dağı 360 Kafeyi hizmete sunduk, eğitime ve sağlığa destek noktasında Mevlana İlkokulunu ve Hanım Aydoğan Anaokulu ile Osman-Neyire Akgöz Aile Sağlığı Merkezini ilçemize kazandırdık. Altıntepe Semt Kütüphanesinin kapılarını öğrencilerimize açtık. 

Uzaktan eğitimden yararlanamayan Talaslı öğrencilere 1000 tablet armağanı, Altın Çınar Film Festivali, Açık Havada Sinema Günleri, Antika Pazarı, Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı, Sporcu Fabrikası, online sohbetler, tiyatro gösterileri yine bu dönemde öne çıkan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden bazıları olarak akıllarda yer etti.  

Tüm dünyayı etkisine alan pandemi sürecinde hem hizmet ve yatırımları hız kesmeden sürdürürken hem de koronavirüsle mücadelede başarılı bir performans sergiledik. Bir yanda koruyucu ve önleyici tedbirler kapsamında ilçe genelinde temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları yaptık bir yandan da ilçe sakinlerinin moral motivasyonlarını artırıcı programlar düzenledik.

Halka dönük yönetim anlayışımızın bir göstergesi olarak Şeffaf Odada Başkanla Başbaşa uygulamasını hayata geçirdik ve her hafta Çarşamba günleri Mevlana Mahallesi Meydanında vatandaşlarımızla buluşarak istek ve taleplerini dinledik, projelerini ve önerilerini aldık.

Açık Havada Sinema Günleri, Antika Pazarı, Maharetli Eller Kadın Üretici Pazarı, Sporcu Fabrikası, online sohbetler, tiyatro gösterileri, konserler yine bu dönemde öne çıkan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerden bazıları olarak akıllarda yer etti.  

Bunlarla birlikte Talas’a değer katacak önemli proje ve yatırımlarda da çok önemli gelişmeler kaydettik. Talas Millet Bahçesi, Zincidere Göleti Mesire Alanı, Zincidere Yetimhanesinin Restorasyon Okuluna Dönüştürülmesi ve Ali Dağı Füniküler Hattı gibi çok önemli projelerde önemli ilerlemeler kaydettik. Bunlardan bazılarının temelini ilkbaharla birlikte atıp yapım çalışmalarına başlayacağız.

İnşallah bundan sonrasında da yine güzel hizmetlerle, kalıcı yatırım ve tesislerle Talas’ı, yaşayanların keyif aldığı, huzur bulduğu bir şehir yapmaya gayret edeceğiz.

Hayata geçirilen bütün bu proje, yatırım ve hizmetlerin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan değerli meclis üyelerimize ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, Talaslı hemşerilerime en içten sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Mustafa Yalçın

Talas Belediye Başkanı      

 


Başkanın Ajandası
-
Ekim - 2022
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Fotoğraflarla Başkan