Haberler

‘PANDEMİ GÖNÜLLÜLERİ’ MASKE DAĞITTI

Pandemi döneminde gerçekleştirdiği farklı uygulamalarla dikkat çeken Talas Belediyesi, bunlara bir yenisini daha ekledi. Oluşturulan ‘Pandemi Gönüllüleri’, ilçe genelindeki ana arterlerde maske, mesafe ve temizlik uyarısı yaptı, maske dağıttı.

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Kayseri Memur-Sen Başkanı Aydın Kalkan yaptıkları açıklamalarda, koronavirüsle etkin mücadeleye dikkat çekti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, gönüllülük üzerine bir proje geliştirdiklerini belirterek, “Her biri kamu görevlisi olan Memur-Sen üyeleri, oluşturduğumuz Pandemi Gönüllülerine katılarak bize destek oldular. Bugün Talas’ın cadde ve bulvarlarında hem maske, mesafe ve temizlik uyarısı yapacaklar hem de maske dağıtacaklar. Böylece bir farkındalık oluşturacağız ve bu virüse karşı dikkat çekeceğiz. Bize eşlik eden başta Memur-Sen Başkanı Aydın Kalkan olmak üzere tüm gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

“PANDEMİ YAYILMASIN, KARDEŞLİK YAYILSIN”

Başkan Yalçın, ayrıca “Pandemi Yayılmasın, Kardeşlik Yayılsın” adı altında bir proje daha geliştirdiklerini açıklayarak, “Koronavirüse yakalanmış olanların tedavisinde ihtiyaç duyulan kan plazmasını karşılamak amacıyla bir kampanya başlattık. Bu konuda da vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Kan vererek bu kampanyaya katılsınlar.” diye konuştu.

“TALAS BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK UYGULAMA”

Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez de pandemi sürecini dünyada en iyi yöneten ülkenin Türkiye olduğuna işaret ederek, “Devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları bu süreci yürütüyor. Bununla birlikte Talas Belediyemizin çok güzel ve örnek bir uygulamasıyla karşı karşıyayız. Oluşturulan Pandemi Gönüllüleri, ilçe genelinde farkındalık oluşturmak için maske dağıtımı yapacaklar. Hem katılımcılara hem de projeyi başlatan Talas Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“EĞER OKULLARIN AÇILMASINI İSTİYORSAK”

Kayseri Memur-Sen Başkanı Aydın Kalkan da 21 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlaması için herkese görevler düştüğünü ifade ederek, “Biz öğretmenler olarak 21 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlamasını istiyoruz. Eğer okulların açılmasını istiyorsak vatandaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. Cumhurbaşkanımızın dikkat çektiği Temizlik, Maske ve Mesafe konularına uymak zorundayız. Biz de Memur-Sen üyeleri olarak vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek istedik ve Talas Belediyesi’nin bu önemli etkinliğine gönüllü olarak katıldık. Başlatmış olduğu örnek uygulama için de Başkanımız Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Dönmez, Başkan Yalçın ve Memur-Sen Başkanı Kalkan, Atatürk Bulvarı üzerinde gezerek Maske Mesafe Temizlik uyarısında bulunurken diğer gönüllüler de Talas’ın ana arterlerinde ve caddelerinde maske dağıtımı yaptı.

Fotoğraf Galerisi