Haberler

KAYSERİ BASININ’DAN ALİ DAĞINA FİDAN DİKİMİ

Fidanlar toprakla buluşmaya devam ediyor. Talas Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda Kayseri Basınının temsilcileri tarafından Ali Dağı 360 derece yürüyüş alanında 100 adet çam fidanı toprakla buluştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından her 15 günde bir düzenlenen etkinliğe bu hafta Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ve Kayseri Basını katıldı. 100 adet çam fidanının dikildiği etkinlikte Başkan Mustafa Yalçın, hafta sonlarında yapılan bu etkinliğe gruplar halinde farklı mesleklerden insanların davet edildiğini belirterek yıllardan beri hem Büyükşehir Belediyesinin hem de Talas Belediyesi’nin Ali Dağını ağaçlandırma çalışmaları yaptığını ve bu çalışmaların da devam edeceğini vurgulayarak şunları ekledi: “Bugün burada dikeceğimiz ağaçlar 2 buçuk- 3 metrelik iyi yetişmiş ve Ali Dağı'nın iklimine uyum sağlayacak ağaçlar. Bildiğiniz gibi bir bilimsel açıklama var. Bir tek iğne yapraklı çam ağacı, bir dönüm elma ağacının ürettiği oksijeni üretiyor. O nedenle biz de burada Kayseri'nin nefes almasında en önemli görevi yapacak olan çam ağaçları tercih ediyoruz. Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde başka gruplar, başka sektörlerle bir arada Talas'ı ağaçlandırmaya devam edeceğiz. Ali Dağı'nın ağaçlandırmasına ve aynı zamanda da ağaçlandırılmış olan alanların sulamasına da dikkat etmek zorundayız. Bakımı bize ait. Burada Kayseri'de herkesi ağaç dikmeye davet ediyorum. Son olarak da davetimize icabet edip bizimle birlik bu organizasyonda yer alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ve Kayserimizin çok değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum.”

Etkinlikte konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya etkinliğe dair şunları söyledi: “Sevgili meslektaşlarımız biliyorsunuz,  Talas Belediyesi Ali Dağı'nda ağaçlandırma çalışması yapıyor. Maşallah Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın her hafta sonu bir meslek grubuyla Talas'ta fidanı toprakla buluşturuyor. Malum bizim Peygamberimiz "Yarın kıyamet kopacağını bilseniz elinizde bir fidan varsa onu toprakla buluşturun" demiş. Eksik olmasın belediye başkanımız iki hafta önce aradı "Gazeteciler ile de bir ağaç dikelim, gazetecilerinde Talas'ta bir dikili ağacı olsun" dedi. Sonuçta şehirde bizim dikili ağacımız çok. Ama bu manada inşallah Ali Dağı'nda bir dikili ağacımız olacak. Buna vesile olduğu için ben hepiniz adına belediye başkanımıza hürmetlerimi sunuyorum.”

Fotoğraf Galerisi