Haberler

ATLI OKÇULUK TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KONSERLİ AÇILIŞ

Talas Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası Doğu Grubu 1. Eleme müsabakaları, aynı zamanda yarışmacı da olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Dünyası Müzik Topluluğu Sanat Yönetmeni İrfan Gürdal konseriyle başladı.

Yamaç Paraşütü İniş Alanındaki konserin açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Gençlerimizin geleceği için, bilhassa atlı okçuluk gibi hem milli, hem manevi bakımdan ata sporumuz olan güzel bir spora da ev sahipliği yapmak, çok şükür bizim de arzu ettiğimiz işti. Şimdi ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Talas Belediyesinin atlı okçuluk yarışlarına ev sahipliği yapması ve geleneksel sporlara sahip çıkmasının son derece önemli olduğunu söyledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı ise, “Toplumun ruhunu oluşturan kültürlerin muhafazası çok önemli. Ruhunuz ölürse zaten ölmüşsünüz demektir. Kültürel değerlerimiz çok önemli mirasımız.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, sözlerine “Talas Belediye Başkanımızı kutluyorum.” diyerek başladı. Tamer, Başkan Yalçın’ın üç ay önce Talas Belediye Başkanı seçildiğini belirterek, “Kendisinin Kayseri’ye ve Van’a hizmetlerini biliyoruz. İnanıyoruz ki artık Talas’a hak ettiği şekilde hizmet edecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından aynı zamanda atlı okçuluk yarışmacısı da olan İrfan Gürdal’ın Türk dünyasından ezgilerin yer aldığı konserine geçildi. Gürdal, Türk dünyasından türkülerin yanı sıra Anadolu ezgileriyle birlikte kendi bestelerinden eserler de seslendirdi. Vatandaşların beğenisiyle karşılanan ve yaklaşık bir saat süren konser, sanatçıya çiçek verilmesiyle sona erdi.

Fotoğraf Galerisi