Haberler

ALİ DAĞI’NA 20 BİN M² DAHA YEŞİL ALAN

Talas Belediyesi Ali Dağı’na 20 bin m² daha yeşil alan kazandırıyor. Göreve geldiği günden bu yana Ali Dağı’nda onbinlerce ağacı toprakla buluşturan Başkan Mustafa Yalçın, şimdi de 20 bin m² büyüklüğünde yeni bir yeşil alan çalışması gerçekleştiriyor.
360 yürüyüş parkurunun başlangıç noktasında yapımına başlanan projeyle Ali Dağı’na, sosyal ve sportif etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir tesis kazandırılacak. Paraşüt iniş alanının bir benzerinin hayata geçirileceği projeyle Ali Dağı çevresinde yürüyüş veya bisiklet sporu yapanların dinlenip çay kahve içebilecekleri mekanlar oluşturulacak. Proje, Ali Dağı’nın doğal dokusuna ve siluetine uygun şekilde hayata geçirilecek.
“ALİ DAĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da Ali Dağı’nın kendileri için büyük önem arzettiğini belirterek, gerçekleştirecekleri projelerle burayı Kayseri’nin yeni cazibe merkezlerinden birisi haline getireceklerini söyledi. Bir yandan füniküler hattı proje çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Yalçın, bir yandan da Ali Dağı 360 yürüyüş yolu başlangıcına 20 bin m² yeşil alan üzerine kurulu sosyal ve sportif etkinliklere evsahipliği yapacak mekanlar inşa edeceklerini kaydetti.
Son olarak da Talas’ın herşeyin en güzeline layık olduğuna vurgu yapan Başkan Yalçın, ‘Talaslı hemşehrilerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun’ diyerek sözlerini tamamladı.
NELER OLACAK?
Yürüyüş sporunun gözde merkezi Ali Dağı’nın cazibesini daha da artıracak bu projede açık-kapalı alana sahip kafeterya ve sosyal tesis yer alacak.
Bununla birlikte konulacak bir güvenlik noktası ile Ali Dağı’na araç giriş-çıkışları da kontrol altına alınacak.

Fotoğraf Galerisi