Müdürlük Detay

Yaşar BAĞIRGAN

  • Adı SoyadıYaşar BAĞIRGAN
  • MesleğiEğitimci
  • Doğum YeriKayseri
  • Doğum Tarihi14.03.1963
  • E-Mailyasar.bagirgan@talas.bel.tr
  • Telefon0 352 437 00 55 - 4300
  • Fax

Yaşar Bağırgan 1963 yılında Kayseri'nin Tomarza ilçesinde dünyaya gelmiştir 

İlköğrenimine Güzelce İlkokulunda başlayan Bağırgan, sırasıyla Aydınlık evler Ortaokulunda orta öğrenimini Merkez Endüstri Mesel Lisesi ve Kayseri Sağlık Meslek Lisesinde lise öğrenimini tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Sağlık Programları Teknikerliği Y.O. 'unda  ön lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kayseri Gevher Nesibe Sağlık Enstitüsü ve İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitimi Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır

İş hayatına 1988 yılında Talas Merkez Sağlık Ocağında başlamasıyla  Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesinde; Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Çevre Sağlığı. Hava Kalitesinin Korunması kaçak yakıtların denetimi, Gayri Sıhhi Müesseselerin denetlenmesi, izin verilmesi ve ruhsatlandırılması görevlerini yerine getirmiştir. 1995-2000  yılları arasında   Kayseri İl Sağlık Müdürlüğün de;  Halk Sağlığı ve Koruyucu Sağlık Hizmetleri, Çevre Sağlığı. Hava Kalitesinin Korunması ve Emisyon İzinleri, Gıda üreten işyerlerinin denetimi ve çalışma izinleri. Gayri Sıhhi Müesseselerin denetlenmesi, izin verilmesi ve ruhsatlandırılması, su kirliliğinin önlenmesi konusunda çalışmalar, Kaplıcalın denetim ve izinleri, gürültü kirliliğinin önlenmesi konusunda denetim ve çalışmalar, Kayseri 1. OSB ( Organize Sanayi Bölgesi) Genişlemesi Raporu, Hacılar Organize Sanayi Bölgesi Yer seçimi Raporu, Kayseri 2. OSB ( İncesu)Yer seçimi raporu, Kayseri Mimarsinan OSB Yer Seçimi Raporu, İran’dan gelen Sivas- Kayseri ve Kayseri- Ankara BOTAŞ Doğalgaz Boru Hattı, Erbosan Çinko Kurşun Tesisleri, Kayseri Hilton Oteli,  Daha birçok Kombina ve tesislerle ilgili Sağlık Bakanlığını temsilen ÇED komisyonları üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2000-2003 yılları arasında “Kayseri de Hava Kirliliği ve Etkileri” konulu tez çalışması, 2003-2004  yılları arasında Sağlık Meslek Lisesi Öğretmenliği (Trabzon-Çaykara -Ataköy SML), 2005-2007 yılları arasında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünde; Yataklı Tedavi Kurumlarının (Özel hastanelerin) Denetim ve Ruhsatlandırılması. 2007-2008 yılları arasında Kayseri İl Sağlık Müdürlüğünde; Hasta Hakları İl Koordinatörlüğünün kurulması, hasta hakları konusunda sağlık personeline, vatandaşlara ve öğrencilere yönelik hastane ve okullarda eğitim verilmesi, şikâyetlerin değerlendirilmesi hizmetlerinde bulunmuştur. 

2009-2014   Talas Belediyesinde;  Belediye Başkan Yardımcılığı ve bununla birlikte, Kültür ve Sosyal İşler, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Strateji Geliştirme, İşletme ve Sağlık İşleri Müdürlüğü görevlerini ifa etmesiyle beraber 2015 yılından bu yana Talas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

İngilizce bilen Bağırgan evli ve 2 çocuk babasıdır