Müdürlük Detay

Mehmet Ali ÇETİNKAYA

  • Adı SoyadıMehmet Ali ÇETİNKAYA
  • Mesleğiİktisatcı-Muhasebeci
  • Doğum YeriKayseri
  • Doğum Tarihi15.11.1971
  • E-Mailmalicetinkaya@talas.bel.tr
  • Telefon0 352 437 00 54 - 2400
  • Fax0 352 437 22 21

Mehmet Ali ÇETİNKAYA

1971 yılında Kayseri Talas Süleymanlı Köyünde doğdu. Erciyes Üniversitesi Kayseri Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde yüksek tahsilini tamamladı.

1992 yılında özel sektörde, muhasebe ve insan kaynakları bölümlerinde iş hayatına başladı. 2004 yılında Talas Belediyesi ailesine katılan Çetinkaya, Başkan Sekreterliği, Özel Kalem Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü yaptı. Halen Strateji Geliştirme Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Yönetim Organizasyonu, Kamu Hukuku, Kamu Yönetimi, Personel Yönetimi, Mali Yönetim, Kamu İç Kontrol Sistemi ve Kamu İç Kontrol Standartları, Belediyelerde Denetim, Belediye Gelirleri ve Alternatif Finansman Modelleri, Proje Hazırlama ve Başvuru Süreci, Kamu İhale Mevzuatı, Yönetim Bilgi Sistemi, Kalite Yönetimi Sistemi, KYS Risk Tabanlı Proses Yönetimi, Stratejik Planlama, Gümrük Mevzuatı, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerde Toplam Kalite Yönetimi, Belediyelerde İstihdam Yöntemleri, Belediyelerde Performans Programı ve Bütçe Sistemi, Belediyecilik Misyonu, Belediye Şirketleri ve Yönetimi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği, Zaman Yönetimi ve Verimli Çalışma, Protokol Yönetimi ve Kişisel İmaj, Beden Dili ve Kişisel İmaj, Liderlik ve Takım Çalışması, Mutluluk ve Stres Yönetimi, Kendini Yönetme Becerileri, Stratejik İletişimin Temelleri, Stratejik İletişimin Gücü, Yerel Yönetimlerde Halkla İlişkiler ve İletişim, Mesleki Yeterlilik Sistemi gibi çeşitli konularda mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri aldı.

Çeşitli dernek ve vakıflarda kurucu ve yönetici olarak görev alarak sivil toplum kuruluşları ve toplum meseleleri ile ilgilendi. Türk Kızılayı Talas Şubesinde ve Talasgücü Belediye Spor Kulübünde uzun süre Denetçi olarak görev yaptı ve halen genel kurul üyelikleri devam etmektedir.

Mehmet Ali Çetinkaya evli ve 3 çocuk babasıdır.