Başkan'dan

Sevgili Hemşehrilerim;

Hizmetimizin dördüncü yılını tamamlamış bulunmaktayız. Halkımızın teveccühü ile bu göreve başladığımızda ilk sözümüz şu olmuştu:

“Daima Talas, Daima Hizmet” ilkesi ile etkin, verimli, vatandaş odaklı, tarafsız, kamu çıkarlarını esas alan, toplumsal yardımlaşmayı teşvik eden, tarihi mirasına sahip çıkan yönetim anlayışı ile “ planlı ve modern bir kentin mimarı” olacağımızı beyan etmiştik.

Bu sözümüzden taviz vermeden, bütün gücümüzle mesai mevhumu gözetmeksizin çalışmalarımıza devam ediyoruz.Yollar, parklar, temizlik, Asfalt gibi asli görevimiz olan hizmetlerden başka, İlçemizin çok acil ihtiyaçlarını beş okul, bir İbadethane, dört camii ile sağlık kurumu ihtiyacını Acil 112 ve Miraboğlu Sağlık Merkezi ile karşıladık, GURURLUYUZ.

Tarihi değerlerimizi korumak ve ayakta tutmak amacıyla Tablakaya Mahallemizin tamamın da sokak sağlıklaştırma ve altyapı projesini hayata geçirdik ve bu yıl devam etmekte, Kiçiköy Mahallesi, Ali Saip Paşa Sokağındaki restorasyon çalışmalarımız da devam etmekte, Somuncu Baba Külliyesi tamamlanmış, Külliyenin çevre düzenleme çalışmaları 2016 yılında tamamlanacaktır.

Ali Dağı 360° projemiz bütün hızıyla devam etmekte, Bayan Kültür Merkezi ve Çocuk Bakım Evi projemiz tamamlanmış tefrişat aşamasına getirilmiştir. İNANÇLIYIZ.

TUİK verilerine göre 2015 yılı nüfus tespitinde % 8’lik artışla ilçemiz ilk sırada yer almaktadır. Resmi kayıtlara göre 130 bin olan nüfusumuza, kayıtlı olmayan 30 bin Üniversite öğrencisi, 10 bin yazlıkçılar ve ilçe nüfusunu nerdeyse ikiye katlayan günlük ziyaretçimizle yaklaşık 250-300 bin nüfusa hizmet vermekteyiz, MUTLUYUZ.

“Daima Talas, Daima Hizmet“ sözümüzü yineliyor. Bütün Vatandaşlarımıza ve Meclis üyelerimize bu güne kadar vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum.