HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

BAŞKAN PALANCIOĞLU, “KARİYER GÜNLERİ”NDE DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI


Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kariyer Günleri” kapsamında İlim Yayma Cemiyeti öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilere altın nasihatlerde bulundu, deneyimlerini paylaştı.

 

Öğrencilere başarılı olmak için nasihatler ve önemli bilgiler veren Başkan Palancıoğlu, “Ben Yıldız Üniversitesi Harita Mühendisliği mezunuyum. Türkiye’yi Avrupa Konseyi’nde temsil eden belediye başkanlarından biriyim. Her 6 ayda bir Avrupa Birliğinin toplantısı oluyor. Bizde AK Partili belediye olarak Türkiye’yi orda temsil ediyoruz. Ben 30’un üzerinde ülkede bulundum. Günümüzde gençliğin gidişatı beni endişelendiriyor. Bu kadar ekonomik ve teknik açıdan güzel durumda olan bir ülkede gençlik şuanda istenilen konumda değil. İçinizden biri dahi kendini çok iyi yetiştirirse bu ülkeye çok büyük menfaati olur. Öncelikle insani vasıfların kazanılması lazım. Eğer bunlar sağlam değilse bir Müslümana yakışmayacak hareketler ortaya çıkar.” dedi.

 

Öğrencilere mutlaka bir hobi edinmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Ben İngilizce’yi 23 yaşında öğrendim. Yabancı dilinizi geliştirin bir dil yerine daha çok yabancı dil öğrenin. Başarıyı yakaladığını zaman bir daha bırakamazsınız. Zamanın kıymetini bilin ve doğru kullanın. Bol bol kitap okuyun. Okuyacağınız kitaplarda kaliteli en değerli eserleri okuyun. Kariyerinizdeki en önemli şey, çok okumaktır. Böylece bilgi dağarcığınız artar ve kendinizi geliştirirsiniz. Konuşma kabiliyeti çok okumaya bağlı. Çok okursanız çok iyi konuşursunuz. Okurken unutmamak adına not alın. Bir şeyi en iyi öğrenmenizin yolu ona yoğunlaşmaktır. Kendinizi en iyi şekilde yetiştirin. Zaman hızla geçiyor evlenmeden kendinize birçok şey katın. Zamanınızı boş işlerle değil dolu işlerle harcayın. Şiir okuyun veya bir müzikle ilgilenin. Mutlaka bir hobiniz olsun. Hayatınızda en önemli iki karar iş ve eştir. Bu ikisine çok dikkat edin. Siz ne kadar donanımlı olursanız ülkemizde o kadar donanımlı olur.” diye ifade etti.

 

 Ekleme Tarihi:

  3.11.2017 08:56:41

Haberi Yazdır:

  İçeriği Yazdır

Okunma:

  319