HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

TALAS’TA ASFALT ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR


Harman Mahallesi ve Tablakaya Mahallesi arasında bulunan ve yoğun kullanılan Erhan Caddesi’nde üst yapı çalışmalarını sürdüren Talas Belediyesi caddenin asfalt serimine başladı. 1,5 kilometrelik Erhan Caddesi’ne toplamda 1.860 ton asfalt serilecek.

 

Talas genelinde  yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendirmek üzere asfalt ve kaldırım çalışmalarının hızla devam ettiğini söyleyen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Geçtiğimiz yıl altyapısına başladığımız Erhan Caddesi’ni, Tablakaya Mahallesi’ni, Han ve Harman mahallesini içeren 1,5 km’lik uzunluğundaki caddemizin altyapısı tamamen bitti. Tüm altyapı kurumlarımızla koordinasyonlu bir şekilde  altyapı çalışmalarını tamamladık. Burada kaldırım çalışmasını da şuanda tamamladık. Bugün itibariyle de asfalt çalışmasını başlatmış bulunuyoruz. Önümüzdeki birkaç gün boyunca  bu asfaltlama çalışması devam edecek. Bu hattın uzun yıllardır değişmeyen altyapısı, kaldırımı ve asfaltı değişmiş oluyor. Tablakaya, Han ve Harman mahallesi sakinlerine ve Erhan Caddesi’ni kullanan vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

Caddenin tamamlanmasından sonra vatandaşların daha kaliteli ve konforlu bir yola kavuşacağını söyleyen Başkan Palancıoğlu, şunları söyledi:

“Burası turistik tarihi bir mahalle. Burası  sadece Talas’a  değil, Kayseri geneline de açık bir  mahalle  olduğu için  tüm Kayserili vatandaşlarımızın da burayı görmesi ve sokak sağlıklaştırması ile restorasyon çalışmalarını yerinde incelemesi açısından da yoğun kullanılan bir cadde. Geçtiğimiz yıl başlatmış olduğumuz fayton hattının da güzergahında olan bir  cadde olduğu için görsellik burada önemli. İnşallah bundan sonra faytona binen vatandaşlarımız da  yürüyen vatandaşlarımız da burada çok daha nezih bir ortamda hizmet almaya başlayacaklar.” 

 

 Ekleme Tarihi:

  6.10.2017 14:47:34

Haberi Yazdır:

  İçeriği Yazdır

Okunma:

  520