HIZLI MENÜ
 
KULLANICI REHBERİ
 

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZLERİ

BAYAN SPOR SALONU

08.02.2009 Tarihinde Bayan Spor Merkezi açılarak faaliyetine başlamıştır. Spor salonu, sabah saat 08:00’den akşam saat 22:00’ye kadar hizmet vermektedir. İlçemizdeki bayanların sağlıklı spor yapabilmeleri ve sosyal hayatta daha aktif olabilmeleri için profesyonel eğiticilerle gerçekleştirilen faaliyetlere, 2009 yılında toplam 1200 bayanın katılımı sağlanmıştır.

SPOR KULUBÜ

Yaz tatilinde, Talas’taki çocuk ve gençlerin boş zamanlarını değerlendirmeleri amacı ile 10 branşta Yaz Okulu kursları açılarak 750 kişinin bu kurslara katılımı sağlanmıştır.Bu kursları, her yıl yaz döneminde yineleyerek gençlerimizin  spora olan ilgi ve becerilerinin artması yönünde çalışmaktayız.

Talasgücü Belediyespor Kulübü olarak da 135 gencimizle, Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler dalında ilçemizin adını il ve Türkiye genelinde duyurmaya çalışmaktayız.

HAVACILIK SPORLARI

Ali Dağı’ndan gerçekleştirilen havacılık sporlarında, 2009 yılında Yamaç Paraşütü Türkiye Şampiyonası,  Yamaç Paraşütü kursları ve model uçak kursu düzenlenmiştir.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Türkiye Şampiyonası, THK’nun da işbirliğiyle Ali Dağı’nın 1750 m. yüksekliğindeki zirvesinde 125 pilotun katılımıyla gerçekleştirildi. Ülkemizin birçok ilinden gelen sporcuların barınma, ulaşım ve diğer ihtiyaçları belediyemiz tarafından karşılanmış, bu sporun gelişmesi ve organizasyonun düzenli bir şekilde yürütülmesi ve devamlılığı için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Bir hafta süren organizasyonda, vatandaşlara ücretsiz minibüs seferleri düzenlenerek  onların da katılımı sağlanmıştır.Ekleme Tarihi:

  24.01.2011 10:50:59  

Okunma:

  12795